10871 zł/m² – tyle wynosi mediana cen mieszkań w gminie Myślenice w 2026 roku. Średnia to ok. 10741 zł/m², a zakres cen jest szeroki: od 4855 do 14310 zł/m². Najtaniej wypada Zawada, najdrożej Osieczany, a samo miasto Myślenice utrzymuje poziom pośrodku.
Średnia cena mieszkań w gminie Myślenice
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK)
Różnice między miejscowościami są wyraźne – to nie jest jeden spójny rynek, tylko kilka poziomów cenowych.
Skąd pochodzą dane
Dane pochodzą z rzeczywistych transakcji nieruchomości (RCN) z 2026 roku . Uwzględnione zostały wyłącznie faktyczne sprzedaże mieszkań (lokali), bez ofert i ogłoszeń.
Gdzie jest drogo, a gdzie tanio
| Miejscowość | Typ | Śr. cena/m² | Min | Max | Transakcji |
|---|---|---|---|---|---|
| Myślenice | 🏢 Lokale | 11 249 zł/m² | 4 855 zł | 15 185 zł | 19 |
| Osieczany | 🏢 Lokale | 10 207 zł/m² | 7 978 zł | 11 816 zł | 5 |
| Zawada | 🏢 Lokale | 10 431 zł/m² | 9 126 zł | 11 922 zł | 12 |
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK) · dane notarialne
Najniższe ceny pojawiają się w Zawadzie – średnio ok. 10,3 tys. zł/m².
Myślenice są wyżej – ok. 10,9 tys. zł/m².
Najdrożej wypadają Osieczany – ponad 11,2 tys. zł/m².
Co naprawdę widać w danych
Najważniejsza rzecz: różnice lokalizacyjne są większe niż mogłoby się wydawać przy tak małej gminie.
Zawada to wyraźnie tańszy segment – i to nie pojedynczy przypadek, tylko powtarzalny poziom cen. W praktyce oznacza to, że kupujący szukający budżetowo mają realną alternatywę poza miastem.
Myślenice (miasto) trzymają stabilny poziom – nie są ani najtańsze, ani najdroższe. To typowy rynek „środka”, gdzie cena zależy głównie od standardu i konkretnej inwestycji.
Osieczany są najdroższe – co nie jest przypadkiem. To lokalizacja bliżej Krakowa i Zakopianki, co realnie podbija ceny nowych inwestycji.
Druga ważna rzecz: rozstrzał cen (4855 – 14310 zł/m²) pokazuje, że mamy do czynienia z mieszanką:
- starszych lokali (tańszych)
- nowych inwestycji (droższych)
Bez rozróżnienia rynku pierwotnego i wtórnego te wartości mogą wyglądać chaotycznie – ale w praktyce są spójne.
Najdroższe mieszkania – gdzie płaci się najwięcej
-
1
Myślenice 11 249 zł/m²19 transakcji
-
2
Zawada 10 431 zł/m²12 transakcji
-
3
Osieczany 10 207 zł/m²5 transakcji
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK)
Najdroższe transakcje koncentrują się w nowych inwestycjach – głównie Osieczany i część Myślenic. Przekroczenie 13–14 tys. zł/m² nie jest już wyjątkiem.
Najtańsze mieszkania – gdzie da się zejść z ceny
-
1
Osieczany 10 207 zł/m²5 transakcji
-
2
Zawada 10 431 zł/m²12 transakcji
-
3
Myślenice 11 249 zł/m²19 transakcji
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK)
Najniższe ceny (nawet poniżej 5000 zł/m²) to pojedyncze przypadki – zwykle starsze lokale lub specyficzne sytuacje (np. stan techniczny, lokalizacja).
Realny „dolny poziom rynku” to raczej okolice 9–10 tys. zł/m².
Ile było transakcji i co to oznacza
- 🏢 Myślenice Lokal mieszkalny · 56 m² · 03.2026 9 043 zł/m²
- 🏢 Zawada Lokal mieszkalny · 50 m² · 03.2026 10 386 zł/m²
- 🏢 Myślenice Lokal mieszkalny · 65 m² · 03.2026 9 500 zł/m²
- 🏢 Zawada Lokal mieszkalny · 34 m² · 03.2026 9 886 zł/m²
- 🏢 Myślenice Lokal mieszkalny · 50 m² · 03.2026 13 005 zł/m²
- 🏢 Myślenice Lokal mieszkalny · 47 m² · 03.2026 8 029 zł/m²
- 🏢 Osieczany Lokal mieszkalny · 90 m² · 03.2026 9 437 zł/m²
- 🏢 Myślenice Lokal mieszkalny · 45 m² · 03.2026 15 185 zł/m²
- 🏢 Myślenice Lokal mieszkalny · 51 m² · 03.2026 13 401 zł/m²
- 🏢 Myślenice Lokal mieszkalny · 76 m² · 03.2026 9 083 zł/m²
- 🏢 Zawada Lokal mieszkalny · 46 m² · 02.2026 10 485 zł/m²
- 🏢 Osieczany Lokal mieszkalny · 25 m² · 02.2026 7 978 zł/m²
- 🏢 Zawada Lokal mieszkalny · 41 m² · 02.2026 11 922 zł/m²
- 🏢 Myślenice Lokal mieszkalny · 39 m² · 02.2026 9 948 zł/m²
- 🏢 Osieczany Lokal mieszkalny · 34 m² · 02.2026 11 069 zł/m²
- 🏢 Zawada Lokal mieszkalny · 45 m² · 02.2026 10 571 zł/m²
- 🏢 Myślenice Lokal mieszkalny · 49 m² · 02.2026 14 009 zł/m²
- 🏢 Zawada Lokal mieszkalny · 44 m² · 02.2026 10 258 zł/m²
- 🏢 Myślenice Lokal mieszkalny · 39 m² · 02.2026 14 471 zł/m²
- 🏢 Osieczany Lokal mieszkalny · 30 m² · 02.2026 11 816 zł/m²
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK)
Liczba transakcji nie jest duża, co oznacza jedno:
każda pojedyncza sprzedaż ma większy wpływ na średnie i zakresy cen.
To ważne przy interpretacji – rynek jest lokalny i dość płytki.
Co to oznacza dla kupującego
Jeśli patrzysz na gminę Myślenice jako całość, to:
- budżetowo → Zawada daje realną przewagę cenową
- kompromis → Myślenice (miasto)
- drożej, ale bliżej Krakowa → Osieczany
Kluczowa decyzja to nie tylko „ile kosztuje m²”, ale gdzie chcesz mieszkać względem Krakowa i infrastruktury.
Druga rzecz: nowe inwestycje wyraźnie podnoszą średnie ceny, więc jeśli szukasz taniej – musisz patrzeć na rynek wtórny.
Mapa transakcji mieszkań
Sprawdź wartość swojej nieruchomości
🏠 Wycena nieruchomości
Szacunkowa wartość na podstawie 42 000+ transakcji z rejestru RCN
Ustaw alert nowych ofert
Wyslemy Ci email gdy pojawia sie nowe transakcje pasujace do Twoich kryteriow.
Adres email jest uzywany wylacznie do wysylania alertow. Mozesz wypisac sie w kazdej chwili klikajac link w emailu.





